Komunálny odpad občania ukladajú do zberných nádob, ktoré majú umiestnené pred rodinnými a bytovými domami. Zberné nádoby sa vyprázdňujú každý párny utorok. Občania, ktorí majú záujem o vyprázdnenie smetnej nádoby túto vyložia pred bráničku rodinného domu.

Obec Dražkovce pristúpila k separovanému zberu nasledovných zložiek komunálneho odpadu BIO odpad, elektro, papier, plasty, sklo, šatstvo. Tieto zložky komunálneho odpadu sú povinní držitelia komunálneho odpadu vytrieďovať a donáškovým spôsobom ich umiestňovať do špeciálnych zberných nádob, ktoré sú vo vlastníctve obce umiestnené na verejných priestranstvách. Zberné nádoby so separovaným odpadom sa vyprázdňujú podľa nasledovného harmonogramu:

Celkový harmonogram vývozu komunálneho odpadu na rok 2019.

Bližšie informácie k jednotlivým zložkám odpadu:

Vývoz plastov a komunálneho odpadu: