Komunálny odpad občania ukladajú do zberných nádob, ktoré majú umiestnené pred rodinnými a bytovými domami. Zberné nádoby sa vyprázdňujú každý párny utorok. Občania, ktorí majú záujem o vyprázdnenie smetnej nádoby túto vyložia pred bráničku rodinného domu.

Obec Dražkovce pristúpila k separovanému zberu nasledovných zložiek komunálneho odpadu BIO odpad, elektro, papier, plasty, sklo, šatstvo. Tieto zložky komunálneho odpadu sú povinní držitelia komunálneho odpadu vytrieďovať a donáškovým spôsobom ich umiestňovať do špeciálnych zberných nádob, ktoré sú vo vlastníctve obce umiestnené na verejných priestranstvách. Zberné nádoby so separovaným odpadom sa vyprázdňujú podľa nasledovného harmonogramu:

Harmonogram vývozu 2022

Zložky komunálneho odpadu

Plasty

Patria sem

PET a PE fľaše (ktoré pred vhodením stlačíme, aby sa vrece rýchlo nezaplnilo), fľaše od oleja, octu, aviváže, čistiacich prostriedkov, šampónov, polystyrénové tanieriky, nádobky od jogurtov, smotany, masla, vrecká z mlieka, plastové poháre, igelitové tašky, mikroténové vrecká, záhradné fólie, plastový nábytok, plastové kvetináče, hračky, prepravky, bandasky, sudy, tetrapaky a konzervy.

Zber

Na zber plastu slúžia kontajnery s príslušným označením, ktoré sú vyprázdňované podľa potreby. Na zber plastov nepoužívajte papierové vrecia.

Sklo

Patrí sem

Biele a farebné sklo, sklenené fľaše bez zátok a uzáverov, poháre od zaváranín, sklenené obaly, tabuľkové sklo, sklenené črepy. Sklo treba pred vhodením zbaviť uzáveru.

Nepatrí sem

Keramika, kamenivo, porcelán, lepené a drôtované sklo, kamenné sklo, mliečne sklo, varné sklo, zrkadlá, žiarivky, TV obrazovky, sklobetónové tvárnice, plné fľaše a znečistené sklo.

Zber

Na zber skla slúžia kontajnery s príslušným označením, ktoré sú vyprázdňované podľa potreby.

Papier

Patrí sem

Papier a lepenka, noviny, časopisy, zošity, baliaci papier, kartóny, škatule, čistý papier od potravín, knihy bez väzby, kancelársky papier a pod.

Nepatria sem

Krabicové (viacvrstvové) obaly od mlieka, obaly od polotovarov v prášku, jednorázové plienky, kopírovací papier, samoprepisný papier, asfaltový a dechtový papier, brúsny papier, papier s kovovou fóliou, lakovaný a napúšťaný papier, použité papierové vreckovky a znečistený papier.

Zber

Zber papieru sa uskutočňuje podľa potreby 2x do roka, termín zberu je včas oznámený.

Elektroodpad

Vyradené elektrické a elektronické zariadenia

Patria sem

Chladničky, mrazničky, televízory, minotory, rádiá, magnetofóny, domáce spotrebiče, počítače, tlačiarne, kopírky, kalkulačky, mobilné telefóny, telefóny, spotrebná elektronika, konzoly na videohry, videohry, váhy, hodiny, práčky, sušičky, elektrické sporáky, mikrovlnky, vysávače, žehličky, fritézy, šijacie stroje a pod.

Zber

Zber elektroodpadu sa uskutočňuje podľa potreby 2x do roka, termín zberu je včas oznámený.

obrázok

Samospráva